Drukarki do codziennego użytku

Drukarki

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas ma drukarkę, gdyż jest to sprzęt, który co pewien czas lub nawet każdego dnia się nam przydaje. To właśnie dzięki nim możemy wydrukować dany tekst, czy też przygotować określoną grafikę. Jednakże zazwyczaj jest tak, że o swoich drukarkach czegoś więcej dowiadujemy się już po ich zakupie, co niekiedy prowadzi do sporych kłopotów w eksploatacji, a także jej zwiększonych kosztów. Warto więc przed zakupem dobrze przyjrzeć się rodzajom drukarek i wybrać sprzęt nam najbardziej odpowiadający.

Drukarka igłowa

Drukarki igłowe to najstarsze tego typu urządzenia, które cechuje duża ekonomiczność, ale zarazem długa i głośna praca. Z ich wykorzystania powoli się odchodzi, gdyż inne drukarki wydają się znacznie bardziej praktyczne.

Drukarki atramentowe

Ten rodzaj drukarek jest absolutnie najpopularniejszy, jeśli mamy na uwadze użytkowników prywatnych. Druk odbywa się tu poprzez nanoszenie na papier bardzo drobnych kropel atramentu, a drukowane materiały mogą mieć odcień szarości bądź być kolorowe. Niestety wielkim minusem takich drukarek jest fakt, iż są one dość kosztowne w eksploatacji, gdyż wymiana pojemników z atramentem kosztuje nas dość sporo.

Drukarki laserowe

Takie drukarki są dość drogie przy zakupie, co niewątpliwe jest ich sporą wadą, choć i tak z roku na rok ich cena spada i stają się one coraz bardziej przystępne dla klientów. Dodatkowo tańsza niż w przypadku drukarek atramentowych jest ich eksploatacja. Druk powstaje tu wskutek nanoszenia na papier cząstek sproszkowanego tonera. Wykorzystywane do tego jest pole elektromagnetyczne, a druk jest utrwalany termicznie.

Na co postawić?

Jednocześnie na to pytanie odpowiedzieć jest bardzo trudno. Wydaje się, że najlepiej wypadają tu drukarki laserowe i to właśnie je Państwu polecamy.

Dodaj komentarz