Wybór drukarni — cena czy jakość?

Wybór drukarni

To, że drukarni w naszym kraju nie brakuje, wydaje się jak najbardziej oczywiste. Nie musimy nawet wspominać o tych większych miastach, ponieważ firmy poligraficzne znajdują się także i w tych znacznie mniejszych. I o ile w miejscowościach, gdzie mamy jedną czy dwie drukarnie z ostatecznym wyborem problemu nie mamy, to już w tych dużych, gdzie jest ich kilkanaście lub jeszcze więcej już tak. Pozostaje więc pytanie, czym się przy takim wyborze kierować. Skupmy się tu na dwóch czynnikach, a więc cenie i jakości.

Cena

Jako pierwszą pod uwagę weźmy cenę. Nikogo nie może dziwić to, że wielu z nas przy wyborze drukarni kieruje się właśnie tym czynnikiem. Przedsiębiorca powinien liczyć się z każdą wydaną złotówką i nie inaczej jest i tym razem. Jednakże czy aby na pewno cena jest tutaj najważniejsza?

Jakość

Równie wielu przedsiębiorców nie kieruje się ceną, a jakością firmy, z której usług ma zamiar skorzystać. I wydaje się, że jest to jak najbardziej rozsądne wyjście. Należy mieć bowiem na uwadze to, iż produkty reklamowe, gdyż to zazwyczaj z takim zamówieniem się do firm poligraficznych zgłaszamy, są utożsamiane z naszą firmą i w wielkim stopniu od ich jakości zależy to, jak nasza firma będzie postrzegana. Dlatego też pod względem oszczędności, może przynieść zupełnie odwrotne od oczekiwanych rezultaty, ponieważ nasza firma w oczach klientów może dużo stracić. Taka reklama nie dość, że nam nic nie da, to jeszcze może zaszkodzić.

Rozsądny wybór

Dlatego też wydaje się, że nasz wybór powinien być dobrze przemyślany, a jakość powinniśmy stawiać ponad cenę. Oczywiście nie mówimy tu o tym, aby wybierać najdroższe firmy poligraficzne, ale jak najbardziej rozsądnie będzie stawiać na drukarnie, o których opinie klientów są przychylne. Z całą pewnością pośród tak szerokiego wyboru znajdzie się firma, której jakość usług przypadnie nam do gustu. Poza tym zawsze, poza drukarniami stacjonarnymi, możemy zgłosić się z zapytaniem do tych, które swoje usługi świadczą przez internet. Charakteryzują się one niższą ceną, a i ich jakość jest na dobrym poziomie. Przynajmniej w większości przypadków.

3 Komentarzy

  1. Łukasz

    Zdecydowanie jakość powiniemy stawiać ponad cenę. Przynajmniej wtedy, kiedy drukujemy coś ważnego.

  2. Andrzej

    Ja tam zawsze stawiam na drukarnie, na których usługach się nie zawiodłem. W zasadzie mam dwie firmy i to z ich usług zawsze korzystam.

  3. Kamil

    Przez kilka lat stawiałem na drukarki atramentowe. Za namową kolegi nabyłem laserową i trzeb przyznać, że zmiana ta wyszła mi na dobre.

Dodaj komentarz