Zalety druku laserowego

druk laserowy

Chyba każdy z nas słyszał o druku laserowym, co też szczególnie nie dziwi, gdyż firmy poligraficzne na realizację zamówień w takiej technice decydują się naprawdę często. Wydaje się to jednak oczywiste, ponieważ ma on wiele zalet. O jakich zaletach zatem mowa?

Łatwość wydruku pojedynczych sztuk

Druk laserowy sprawdza się przede wszystkim wtedy, kiedy przed wypuszczeniem większej serii chcemy sprawdzić ostateczny wygląd projektu. Drukując pojedyncze egzemplarze mamy możliwość sprawdzenia kolorystyki oraz materiału, na którym realizowany jest wydruk. Wielu wydawać się może, że jest to zupełnie niepotrzebne, ponieważ i tak w każdej profesjonalnej drukarni zostaniemy pokierowani w aspekcie wyboru konkretnych materiałów, ale na pewno przy niewielkim koszcie warto jest z takiego rozwiązania skorzystać.

Szybkość realizacji

Wielką zaletą tej techniki jest także szybkość realizacji zamówienia. Jest to możliwe, ponieważ dane przekazywane są tu tylko i wyłącznie w formie cyfrowej, a obraz wydruku powstaje bezpośrednio w maszynie drukarskiej. Dlatego też przy większych nakładach możemy dość sporo oszczędzić na czasie. Wprawdzie wiele zależy tutaj od tego, jakie maszyny ma dana firma drukarska, ale na pewno w aspekcie szybkości druku jest to forma, którą warto wziąć pod uwagę. Dlatego też dzięki tej opcji wydruku realizacja zamówienia możliwa jest już w przeciągu kilku godzin, co przede wszystkim dla firm zamawiających reklamowe artykuły firmowe jest niezwykle istotne.

2 Komentarzy

  1. Piotr

    Na pewno druk laserowy jest bardzo praktyczny. Ja dość często z tej opcji druku korzystam.

  2. Sebastian

    U mnie jest podobnie. Muszę przyznać, że w moim przypadku ta technika sprawdza się najlepiej.

Dodaj komentarz